• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • Namas Nr. 3: spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  4,6€
  9,2€
  Pirkti

  Namas Nr. 3: spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“

  -50%
  Kaunas, Panemunės bendruomenės centras
  Rugsėjo 16 d., 18:00 val.
  50 min.

  Kinetinis spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“ - tai eksperimentinis „Apeirono teatro” darbas, kuriame, naudojant gyvą objektą (aktoriaus kūną) ir negyvą objektą (daiktą), tyrinėjamas kūnų judėjimas ir juos veikiančių jėgų ryšys. Spektaklyje vizualiomis priemonėmis kuriama sąveika tarp statikos ir dinamikos, disbalanso ir pusiausvyros. Tyrinėjamas kūnų judėjimo ir juos veikiančių jėgų ryšys.

  Spektaklio vizualiniuose sprendimuose prioritetas teikiamas kūnų lengvumo, asketiškumo, vaizdų ir simbolių dinamikos kūrimui. Teatras čia naudojimas, kaip terapijos priemonė, karantino apribojimuose (statikoje) gyvenantiems ar gyvenusiems žmonėms.

  Įkvėpimo šiai idėjai kūrybinė komanda semėsi iš Naumo Gabo ir Antoine‘o Pavsnerio. Mintis – judesį paversti kūriniu – pirmąkart publikuota Rusijoje po Pirmojo pasaulinio karo, 1920 metais, brolių Naumo Gabo (1890– 1977) ir Antoine’o Pevsnerio (1884–1962) „Realistiniame manifeste“. Penktąjame jo punkte rašoma: „Mes atsisakome tūkstančio metų senumo apgaulės, kad tik statiniai ritmai yra esminiai elementai, naudotini plastiniame ir vaizduojamame mene. Mes teigiame, kad šių menų naujasis elementas yra kinetiniai ritmai, gebantys perteikti „tikrąjį“ laiką.

  Kūrybinė komanda. Režisierės: Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė. Vaidina: Greta Gudelytė, Ričardas Bartašius. Kostiumų dailininkė: Erika Jankauskaitė.

  Kinetinis spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“ yra netradicinio teatro festivalio NAMAS Nr. 3, vykstančio 2021 m. rugsėjo 9-19 d. Kaune, programos dalis. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Pilna festivalio programa: www.namaskurti.lt