• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • Andrzej Stasiuk NAKTIS (N-16)
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  5,25€
  8,75€
  Pirkti

  Andrzej Stasiuk NAKTIS (N-16)

  -40%
  Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2
  Vasario 2 d., 17:00 val.
  2 val. 35 min.

  Premjera 2017 10 17

   

  Autorius Andrzej Stasiuk

  Vertėja Irena Aleksaitė

   

  Režisierius Agnius Jankevičius

  Dailininkė Laura Luišaitytė

  Šviesų dailininkas Mantvydas Poškus

  Videomeninkas Rimas Sakalauskas

   

  Vaidina:

  Juvelyras – Kęstutis Macijauskas

  Miręs automobilių vagis – Jonas Baranauskas

  Choro vadovas – Arnoldas Eisimantas

  Siela – Toma Gailiutė

  Laukianti mergina – Karolina Kontenytė

  Automobilių vagis 1 – Donatas Želvys

  Automobilių vagis 2 – Artūras Lepiochinas

  Motina 1 – Regina Šaltenytė

  Motina 2 – Eglė Barauskaitė

  Daktaras 1 – Mikalojus Urbonas

  Daktaras 2 – Vaidas Jočys

  Daktaras 3 – Renata Idzelytė

  Emigrantas iš Somalio – Marius Pažereckas

   

  ĮSPĖJIMAS: Spektaklio metu yra naudojami Strobe žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

   

  Andžej Stasiuk (Andrzej Stasiuk, g.1960 m.) yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų. Pelnęs ne vieną apdovanojimą. Už knygą „Kelionė į Babadagą“ (2005 m.) apdovanotas prestižiškiausia Lenkijos literatūrine premija „Nike“. 2016 m. už literatūrinę veiklą apdovanotas Austrijos valstybine Europos literatūros premija.

  Savo kūryboje rašytojas nuolat grįžta prie lenkų ir jų kaimynų Europoje santykių, aktualios šių dienų temos – Rytų ir Vakarų Europos kultūrinių prieštarų, bendražmogiškųjų vertybių paieškos.

  Pjesė „Naktis“ pirmą kartą pastatyta 2005 m., kaip bendras Krokuvos „Stary Teatr“ (Lenkija) ir Diuseldorfo „Staatsschauspiel“ (Vokietija) projektas.

   

  Tai farsas, kuriame egzistensinis kartėlis persipina humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai. Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną.

   

  Pjesėje Stasiuk preparuoja stereotipus ir beprotiškiausias mitologijas, abipusį įtarumą ir baimes, kurių apstu sudėtinguose Rytų ir Vakarų Europos santykiuose. Tiesiogine ir perkeltine prasme jis stengiasi suvienyti slavišką širdį ir vokišką protą ir ieško atviros erdvės, kurioje lenkai ir vokiečiai atsikratytų savo baimių ir prietarų, senų ir naujų stereotipų, suprastų vienas kitą ir susivienytų kaip teisėti vienos Europos šeimos nariai.