• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • Nauji vardai. Susitikimas su Helen Oyeyemi (Didžioji Britanija). Tarptautinis literatūros festivalis VILNIAUS LAPAI 2018
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  3,5€
  7€
  Pirkti

  Nauji vardai. Susitikimas su Helen Oyeyemi (Didžioji Britanija). Tarptautinis literatūros festivalis VILNIAUS LAPAI 2018

  -50%
  Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  Lapkričio 11 d., 15:00 val.
  -

  Dalyvauja rašytoja Helen Oyeyemi, renginį veda literatūrologė Jūratė Čerškutė

  Menų spaustuvė, Juodoji salė

   

  Ką vadiname žmogaus grožiu? Ką vadiname blogiu ir kokie yra jo pavidalai šių laikų pasaulyje? Ką mūsų pasauliui atneša globali migracija? Kaip visa tai padeda atskleisti literatūra? Tai temos, kurios neišvengiamai bus aptartos pokalbyje su rašytoja HelenOyeyemi.

   

  Tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ viešnia didžiulio pasisekimo sulaukusi britų rašytoja H.Oyeyemiišleidusi jau šešiasknygas. Knyga „WhiteisforWitching („Balta – kerų spalva“) yra pelniusiSomersetoMaughamo apdovanojimą, o romanas „Mr. Fox“ („PonasFoksas“) įvertintas Hurston/WrightLegacy apdovanojimu. 2013-aisiais H. Oyeyemi tapo Karališkosios literatūros draugijos nare, tais pačiais metais jos vardas buvo įtrauktasir į geriausių britų jaunųjų romanistų sąrašą. 2016 metais rašytoja išleido novelių rinkinį „WhatisNotYoursisNotYours“ („Kas ne tavo, tai ne tavo“).

   

  „Tikėti istorijomis – vadinasi, tikėti, kad viskas, kas su tavimi vyksta, turi prasmę“, – tvirtinaNigerijoje gimusi H.Oyeyemi. Paklausta, kodėl jai patinka rašyti iš blogio perspektyvos, rašytoja teigė, kad pasakojimas apie amoralią moterį leidžia „išmesti pro langą“ moterims įdiegtas socialines normas – būti gražiomis ir maloniomis. Šios vertybės nustoja atrodyti savaime suprantamos.

   

  HelenOyeyemi kalbins literatūros kritikė, R. Gavelio kūrybos tyrinėtoja, knygų apžvalgininkė Jūratė Čerškutė, save įvardinanti paprastai:„esu profesionali skaitytoja, malonu susipažinti“.