• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • Shalom, Bellissima!
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  4,6€
  9,2€
  Pirkti

  Shalom, Bellissima!

  -50%
  Kėdainiai, Kėdainių Daugiakultūris centras
  Spalio 19 d., 17:00 val.
  1 val. 45 min.

  SHALOM, BELLISSIMA! - spektaklis, sukurtas pagal autentišką Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais?

   

  Bellos istorija bus pasakojama žydiškos, trijų patiekalų vakarienės, metu.

   

   

  KŪRYBINĖ KOMANDA: dramaturgė, režisierė - Ina Pukelytė, scenografė ir kostiumų dailininkė - Lina Jonikė, vaidmenis atlieka Olita Dautartaitė, Kamilė Mileikytė ir Rokas Lažaunykas.

   

   

   

  *Spektaklio partneris – „Kaunas 2022“, spektaklį globoja Lietuvos kultūros taryba.

   

  Spektaklio trukmė - 1 val. 45 min., su pertrauka. Bilietus galima įsigyti Kėdainių daugiakultūriame centre arba Tiketoje.

   

   

   

  Žiūrovų atsiliepimai

   

  Erika Drungytė - žurnalo "Nemunas" vyriausioji redaktorė:

   

  "Buvau spektaklyje "Shalom, Bellissima!". Su skaidriausiom, šviesiausiom mintim po jo išėjau į savo mylimo Kauno gatves, o atmintis atplukdė vaikystės prisiminimų.Pagrindinė spektaklio herojė kalbėjo apie puikius žmones lietuvius, mylėjusius ir gelbėjusius žydus, apie neegzistuojančią kolektyvinę kaltę, apie nuostabų miestą Kauną ir širdies atsakymą, kas yra tėvynė."

   

  Donatas Večerskis - 15min .lt direktoriaus pavaduotojas:

   

  "Labai stipri istorija apie Bellą Shirin. Šio puikaus žmogaus istorijoje susipina tiek daug - Lietuva, Izraelis, Holokaustas, savižudybių skausmas, teatras, meilė tėvams ir Kaunui."

   

   

  Bella Shirin - „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė, todėl neatsitiktinai šis spektaklis yra „Kaunas 2022“ atminties programos dalis ir atspindi jos tikslą: pažadinti miesto multikultūrinę atmintį, kurioje žydų, rusų, lenkų, vokiečių, lietuvių ir kitų kultūrų veikėjai pasirodo iš naujo ir padeda kurti turtingesnę miesto istoriją. Juk dalis visuomenės nėra įsisąmoninusi, kad miestas iškilo dėka įvairių čia gyvenusių ir prie jo kūrimo prisidėjusių tautų. „Priklausau antrajai nuo Holokausto išsigelbėjusių žmonių kartai, todėl man teko išgyventi labai sunkius laikus. Tačiau žiūrovai spektaklyje gali šiek tiek nustebti. Svarbu žinoti litvakų istoriją, bet svarbu viską pateikti su saiku, parodyti ne tik sunkiąją, bet ir gerąją istorijos pusę", - sako Bella Shirin.