• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • STALO TEATRAS | Spektaklis vaikams „Dvi sesutės per lieptelį“ Kišeninė salė
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  3€
  6€
  Pirkti

  STALO TEATRAS | Spektaklis vaikams „Dvi sesutės per lieptelį“ Kišeninė salė

  -50%
  Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  Lapkričio 26 d., 15:00 val.
  50 min.

   

  Menų spaustuvėje – dvi pasakos už vienos kainą

  Prieš žiūrovų akis – du nameliai, perskirti upės, bet jungiami tiltelio. Viename namelyje – japonė, kitame – lietuvė. Vienoje pusėje – paslaptingos, japoniškais garsažodžiais aidinčios „Gyvatės akys“, kitoje – gerai pažįstama, bet naujai besiskleidžianti „Eglė Žalčio pati“.

  Ši scena – iš Stalo teatro spektaklio „Dvi sesutės per lieptelį“. Tos dvi sesutės – tai Japonija ir Lietuva – iš pirmo žvilgsnio tokios tolimos ir skirtingos, bet panagrinėjus pasakų turinį – ir turinčios bendras šaknis. Dar prieš premjerą aktorė K. Mauruševičiūtė pasakojo: „Kai pradėjome nagrinėti pasakų turinį, padarėme išvadą, kad jų šaknys – bendros. Ir Biblijoje rasime tuos pačius personažus: moterį, vyrą, gyvatę arba žaltį, medį... Yra užkoduoti bendri archetipai, kurių prasmes vienaip supranta vaikai, o kitaip – suaugusieji“.

  „Dviejų sesučių...“ sumanymas kilo iš japonų tradicinio šokio džiutamai, kurį šoka tik moterys, bei lietuvių rašytojo ir moksliningo G. Beresnevičiaus tekstų, kuriuose gretinama lietuvių ir japonų archainė kultūra. Archaišką atmosferą scenoje sukurti padeda ir labai paprasti muzikos instrumentai – akmenukai, medinės lazdos, bei sudėtingesni, turintys tolimosios Azijos ar lietuvišką prieskonį – gongas, bambukinė fleita ir ektara, skudučiai ir kanklės. Šalia Zen vienuolių ramybe dvelkiančių garsų skamba ir retos lietuvių liaudies dainos.

  Šiose pasakose svarbus vaidmuo suteiktas vaikams. Jie daro didžiulę įtaką savo tėvams. Japonų pasakoje pastebimas mokymas: kokias vertybes turėtų perimti berniukas iš savo tėvų, koks jis, užaugęs, turėtų būti vyras. Kai aktorės vaidino savo vaikams, pastebėjo, jog mažieji žiūrovai spektaklio „Japonija“ labai susižavėjo – piešė namuose, sprendė, kas yra „japanai“, kūrė savas istorijas, kuriose veikia japonai ir lietuviai. Vaikams kita kultūra žadina smalsumą ir fantaziją. Japoniški garsažodžiai vaikus labai sudomina – kažkas neaiškaus, bet taip gražiai skamba: „ton – toko, ton – toko, teke – ten, teke – ten!“

  Daiktų teatro aktorės pasakas seka žaisdamos įvairiais daiktais, kuriuos mažieji žiūrovai gali rasti ir savo namų buityje – pintais krepšiais ir krepšeliais, vazelėmis, pajūrio akmenimis, servetėlėmis, moterišku šaliu ar vyriškais marškiniais. Gyvatės akys, ir tos atsirado iš senos lempos gaubto bei nebevažiuojančio dviračio rato detalės. Aktorių rankose šie daiktai keičia savo funkcijas, o tai, kas prieš akimirką atrodė vandens kvorta, netrukus gali virsti žalčio galva arba vaiko lopšiu.

  Spektaklis skirtas šeimai ir vaikams nuo 6 metų.

  Idėjos autorė ir režisierė – Saulė Degutytė, vaidina – S. Degutytė ir K. Mauruševičiūtė, kompozitorė – Snieguolė Dikčiūtė, šviesų dailininkas – Simas Racevičius.

   

  Stalo teatro informacija