• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • STALO TEATRAS | „Stebuklingas sodas“ Juodoji salė
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  3,5€
  7€
  Pirkti

  STALO TEATRAS | „Stebuklingas sodas“ Juodoji salė

  -50%
  Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  Kovo 18 d. 15:00 val.
  45 min.

  Stalo teatro spektaklis „Stebuklingas sodas“ sukurtas pagal švedų rašytojos Selmos Lagerliof pasaką „Legenda apie Kalėdų rožę“. Ar pamenate tokią? Plėšikų šeima šventai saugo paslaptį apie stebuklingą sodą, kuris jų miške sužaliuoja pačių Kalėdų išvakarėse. Plėšiko žmona, netyčia atklydusi į miesto vienuolyną, apie jį užsimena senam abatui, o šis užsinori pamatyti sodą savomis akimis. Tai pasaka apie žmonių smalsumą ir gėrį, apie gamtos atšiaurumą ir grožį, apie abejonę ir tikėjimą, apie žodžio davimą ir apie patį nuostabiausią – gyvybės stebuklą.

   

  Monospektaklio „Stebuklingas sodas“ veiksmas vyksta baltoje palapinėje. Kol aktorius Artūras Varnas savo žodžiu įkūnija Geigeno miško plėšiką ir jo žmoną, jauną vienuoliuką ir senąjį abatą bei kitus veikėjus, istorija atgyja ir ant baltų palapinės sienų. Čia pasakojimas vaizduojamas panaudojant Džoto di Bondonės ir kitų renesanso dailininkų freskų fragmentus, paveiksluose atrastus personažus, miesto mūrus ir sodus. Stebuklingo sodo spalvų gama skleidžiasi prieš žiūrovų akis: "pittura di Saule colore" veiksmo tapybą gyvai atlieka keturios atlikėjos. Tapybos kuriamą magiją dar labiau sustiprina skambantis ispanų kompozitoriaus Tomás Luis de Victoria motetas „O Magnum Mysterium“.

   

  Baltoje palapinėje telpa vos trys dešimtys žiūrovų. Mažieji susodinami centre, ant mažų kilimėlių, o juos lydintiems vyresniems pasiūlomos kėdės.