• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • STALO TEATRAS | „Stebuklingas sodas“ Kišeninė salė
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  3,6€
  7,2€
  Pirkti

  STALO TEATRAS | „Stebuklingas sodas“ Kišeninė salė

  -50%
  Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  Lapkričio 25 d., 12:00 val.
  45 min.

  „Stebuklingas sodas“ kurtas pagal švedų rašytojos Selmos Lagerliof pasaką „Legenda apie Kalėdų rožę“. Ar pamenate tokią? Plėšikų šeima šventai saugo paslaptį apie stebuklingą sodą, kuris jų miške sužaliuoja pačių Kalėdų išvakarėse. Plėšiko žmona, netyčia atklydusi į miesto vienuolyną, apie jį užsimena senam abatui, o šis užsinori pamatyti sodą savomis akimis. Tai pasaka apie žmonių smalsumą ir gėrį, apie gamtos atšiaurumą ir grožį, apie abejonę ir tikėjimą, apie žodžio davimą ir apie patį nuostabiausią – gyvybės stebuklą.

   

  Kol aktorius savo žodžiu įkūnija Geigeno miško plėšiką ir jo žmoną, jauną vienuoliuką ir senąjį abatą bei kitus veikėjus, istorija atgyja ir ant baltų palapinės sienų. Čia pasakojimas vaizduojamas panaudojant Džoto di Bondonės ir kitų renesanso dailininkų freskų fragmentus, paveiksluose atrastus personažus, miesto mūrus ir sodus. O stebuklingo sodo spalvų choras atsiskleidžia čia pat - prieš žiūrovų akis "pittura di Saule colore" veiksmo tapybą atlieka keturios atlikėjos. Tapybos kuriamą magiją dar labiau sustiprina skambantis ispanų kompozitoriaus Tomás Luis de Victoria motetas „O Magnum Mysterium“.

   

  Baltoje palapinėje telpa vos trys dešimtys žiūrovų. Mažieji susodinami centre, ant mažų kilimėlių, o juos lydintiems vyresniems pasiūlomos kėdės.

   

  Režisierė ir idėjos autorė, scenografė: Saulė Degutytė

  Vaidina: Jurgis Damaševičius/Artūras Varnas

  Kompozitorė: Snieguolė Dikčiūtė

  Kostiumų dailininkė: Ligita Skukauskaitė

  Veiksmo tapybos atlikėjos: Saulė Degutytė, Ligita Skukauskaitė, Edita Zizaitė, Dalia Krapavicaitė

  Šviesų dailininkas: Tadas Juozapaitis