• Kontaktai
 • Privatumo politika ir Taisyklės
 • „Vienišiai ir vienišės“
  Iki pasiūlymo pabaigos:
  3,9€
  6,5€
  Pirkti

  „Vienišiai ir vienišės“

  -40%
  Klaipėda, ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70
  Gruodžio 10 d., 18:00 val.
  1 val. 30 min.

  Dėmesio! Gruodžio 11 d. spektaklis nukeltas į gruodžio 10 d., 18 val. Bilietai galios tie patys arba juos galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki gruodžio 10 d.

   

  Klaipėdos pilies teatras

  Hanochas Levinas

  „VIENIŠIAI IR VIENIŠĖS“

  Epatažinė komedija

   

  Vertė ir režisavo Alvydas Vizgirda

  Kompozitorius Gintaras Kizevičius

  Kostiumų dailininkė Olga Ronkaitienė

  Pastatymų dalies vedėjas Vytas Aleknavičius

   

  Vaidina Renata Idzelytė, Liudas Vyšniauskas, Sigutė Gaudušytė, Ramūnas Šeputis ir kiti

   

  Hanochas Levinas (Hanoch Levin) – žinomas Izraelio rašytojas, poetas, provokuojantis dramaturgas ir režisierius, tapęs klasiku dar būdamas gyvu. Skandalais pagarsėjęs personažas. Jį dar vadino „viešosios tvarkos drumstėju“. Daugybės Izraelio ir įvairių užsienio šalių premijų laureatas, daugiau nei penkiasdešimties pjesių autorius. Jo kūriniai buvo pastatyti ir iki šiol statomi įvairiose pasaulio šalyse. Daugelį savo pjesių jis realizavo pats.

   

  Levino, kaip menininko, siekis buvo nuolat kritikuoti Izraelio visuomenę ir jos konformistines ideologijas, tuo pačiu paliečiant egzistencinius gyvenimo ir mirties klausimus. Jo pjesės yra persmelktos juodojo humoro, lyg per padidinamąjį stiklą parodomos absurdiškiausios, silpniausios ir tuo pačiu tokios bendražmogiškos žmogaus sielos vietos. Po jo „skalpeliu“ gula tamsiosios, taip dažnai nuvertinamos ir nepastebimos žmogaus sielos pusės. Dažnai individas dėl savo egoistinių paskatų tampa žiaurus ir smurtaujantis, praranda kontaktą su savo socialine aplinka arba tampa auka dėl savo skubėjimo ir kantrybės stokos.

   

  Tai taip artima šiuolaikinei vartotojiškai, be atodairos nežinia kur lekiančiai visuomenei, kurioje skiepijamas individualumas, originalumas, išskirtinumas bei žiaurumas kitų atžvilgiu, kovojant dėl išlikimo nuolat besisukančioje kapitalizmo mėsmalėje.

  Pirmuosiuose „Vienišių ir vienišių“ spektakliuose žiūrovai laužė kėdes ir vaikė iš scenos artistus. Levinas sakė, kad jį jaudina žmonių nusidėjimai, naikinantys sielą ir žmogiškumą. „Vienišiai ir vienišės“ - šokiruojanti pjesė, savyje slepianti groteską, neišsemiamą ironiją, sarkazmą, originalias metaforas, klibinanti nusistovėjusių moralės normų rūmo pamatus. Tai keturių be galo vienišų žmonių, kurie suartėjimo bijo mažiau nei fakto būti kažkieno atstumtiems, istorija.